עולים לכיתה א


אנו מודים לכם על פנייתכם לקבלת מידע על מסלול חינוך ולדורף (אנתרופוסופי) בבית הספר בן שמן ושמחים לפתוח עמכם בתהליך ההכרות. אחת המטרות של תהליך זה היא לאפשר לכם הכרות עם גישת חינוך ולדורף כפי שהיא מיושמת בבית הספר.
מאחר ואנו סבורים שההחלטה על רישום ילדיכם למסלול ולדורף צריכה להינתן בכובד הראש הראוי, נעמיד לרשותכם מגוון של כלים וחוויות מומלצות, שיאפשרו לכם לקבל את ההחלטה בצורה מושכלת ועל בסיס מידע רחב ככל האפשר. שיתוף פעולה מצידכם והבנת התהליך החינוכי המתוכנן לכיתה המתגבשת יסייעו קודם כל לילדכם ובמידה רבה מאוד גם לכם במידה ותבחרו להירשם למסלול החינוכי.

 א. הרצאות היכרות (יערכו בחודשים נובמבר 2009 עד אפריל 2010)
בהרצאות ההיכרות תוכלו לשמוע על הגישה החינוכית שלנו ולהציץ אל עולם החוויות של תלמידינו, דרך התנסויות שיונחו על ידי המורים. כמו כן, תהיה לכם האפשרות לברר שאלות ונושאים שחשובים לכם, עם נציגי צוות המורים.

המועדים להרצאות הקרובות:

  • 29/12/2009, יום שלישי בשעה 20:30 – אורה פין, המלווה הפדגוגית של מסלול החינוך האנתרופוסופי (ולדורף) בבן שמן, מרצה בסמינר למורים, מחנכת ומורה ותיקה בבתי הספר 'אדם' (ירושלים) והרדוף.
  • 19/01/2010, יום שלישי בשעה 20:30 – אמיר גלר, ממייסדי ביה"ס 'אדם' בירושלים מחנך ותיק בבית הספר וחבר בפורום הארצי לחינוך ולדורף.
    ההרצאות יתקיימו בכיתות מסלול ולדורף בכפר הנוער בן שמן (מאחורי בניין נפתלי).
    פרטים נוספים על ההרצאות הנ"ל ועל ההרצאות הנוספות ישלחו בהמשך.

 ב. קריאה על הנושא
להלן מספר אתרים מומלצים וכתבות שהתפרסמו באינטרנט:
אתר גנאחר (שלנו) www.antro.org.il ובדף הקישורים באתר, אנתרו הישראלי- www.antro.co.il
אתר בה"ס "אורים" בכפר הירוק http://www.urimschool.org, אתר ביה"ס 'זומר' ברמת גן http://www.waldorf.org.il ואתר בית הספר בהרדוף, שהינו הראשון והוותיק בארץ http://www.waldorf-harduf.org

ג. תצפיות בבתי ספר ולדורף (יערכו בחודשים נובמבר-ינואר 2010)
כניסה לשיעור בכיתות המסלול בבית הספר בן שמן או בבתי הספר ולדורף בירושלים (בי"ס 'אדם'), ורמת גן (בי"ס 'זומר') תאפשר לחוות בצורה ישירה כיצד מתנהל שיעור.
מספר המקומות מוגבל, תינתן קדימות בשיבוצים להורים שישתתפו בהרצאות ובסיור.
לתיאום ביקור ניתן לפנות לאיילת רגב-כוכבא - 050-8833351

ד. סיור בבית הספר בבן שמן (יערך בתחילת חודש ינואר 2010)
סיור במסלול החינוך האנתרופוסופי בבית הספר בבן שמן בליווי הסבר, הדגמות, דוגמאות למחברות ולעבודות הנעשות על ידי התלמידים.

ה. בתחילת ינואר הורים שמעוניינים להירשם יקבלו טופסי הרשמה שימולאו על ידי הגננת, ההורים עצמם ובמידת הצורך גורמים נוספים. מייד אחר כך הילדים יוזמנו למפגשי הכרות בהנחיית הצוות הפדגוגי של בית הספר, במטרה להתרשם מרמת המוכנות והבשלות של כל אחד מהם לכיתה א' המתגבשת. פרטים מלאים על טופסי הרישום ומפגשי ההכרות יינתנו בהמשך.

נוכחותכם בהרצאות, בתצפיות, ובימים הפתוחים
מאחר ואנו רואים חשיבות רבה בהבנה של ההורים את התהליך החינוכי בבית ספרנו, אנו סבורים כי למידה אקטיבית שלכם, באמצעות השתתפות בהרצאות ובתצפיות בכיתות היא שלב חשוב ביותר בתהליך קבלת ההחלטה על רישום ילדכם למסלול ולדורף. לפיכך, השנה השתתפותכם בתהליך חשובה מאוד ואנו רואים בה חובה ותנאי לרישום ומצפים לראותכם במפגשים השונים.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וצורך.

בתודה ובברכה,
צוות הרישום
איילת רגב-כוכבא - 050-8833351, גן שקמה
מיה אסיא - 050-6578004, עופרה שיפריס - 050-2449770, גן דולפין / מור
יעל זימלר-אביסרה 054-6939529, גן אצטרובל
סוזן סולומון 052-6422587, נציגת התהליך מטעם מסלול ולדורף בן שמן


Comments